Хто такий Back-End розробник?

Хто такий Back-End розробник?

Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять. Full-stack Developer (далі фулстек-розробник) – універсальний гравець у сфері розробки, який володіє достатнім об’ємом знань та навичок, щоб реалізувати повноцінний проєкт самостійно. Для входу в професію можна окремо пройти курси веб-розробки та програмування однією з серверних мов, наприклад PHP або Java. У DOU з’ясували, що лише 8,9% українських розробників (software engineer) знають англійську мову на найвищому рівні Advanced .

Що проєктному менеджеру потрібно від Backend-а

  • В сучасному світі, куди не кинь оком, скрізь потрібно працювати з даними, реалізовувати складну логіку та забезпечувати безперебійний доступ до контенту з будь-яких гаджетів та пристроїв.
  • І якщо front-end розробка – це, образно кажучи, сцена, то back-end – це закулісся.
  • Вони пропонують широкий спектр навчальних матеріалів, включно з відеоуроками, практичними завданнями та проєктами, які допоможуть вам застосувати отримані знання на практиці.
  • Він бачить взаємозв’язок, розуміє, що потрібно перевірити, і може прогнозувати стабільний результат, важливий для досягнення бізнес-показників.

Чіткий поділfrontend і backendстало проглядатися тільки після 2010 року. А поняття «фулстек-розробник» в звичному розумінні з’явилося і того пізніше. Проте, вже зараз є список технологій, які зобов’язаний знати і застосовувати такий фахівець. У контексті бекенд розробки, Україна стоїть перед унікальними викликами, які вимагають специфічних рішень. Розробники повинні враховувати місцеві економічні тенденції та вимоги ринку, адаптуючи технології під потреби українських користувачів. Це означає не тільки використання глобальних інновацій, але і розробку вітчизняних систем, здатних конкурувати на міжнародній арені.

Стек Java EE

  • Відкрийте будь-який сайт та натисніть F12 (працює у більшості браузерів).
  • Backend розробники фокусуються на тому, що “під капотом” веб-додатків, тоді як frontend розробники працюють над тим, що бачить користувач.
  • В результаті не завжди вдається приділити достатньо уваги кожному з них, через що страждає якість.
  • Залишайте заявку на сайті та отримуйте Tech Skills, щоб ефективно працювати з Frontend і Backend розробниками та іншими учасниками IT-команди.

Не зайвими будуть навички роботи із SASS, прекомпіляторами, асинхронними модульними завантажувачами. Зрозуміло, знання англійської буде величезною перевагою. Це дозволить вивчати рекомендації щодо https://wizardsdev.com/ розробки від Google та інших компаній, дивитися лекції від іноземних колег, читати літературу з дизайну та юзабіліті. Щоб вивчити frontend або backend, не обов’язково витрачати роки життя на навчання у ВНЗ.

З якими технологіями та мовами програмування повинен бути знайомий бекенд розробник?

При завантаженні програми або сторінки в браузері перше, що бачить юзер – інтерфейс. Загальний вигляд та акуратність – важливі акценти, якими займається фронтенд-розробник. По суті фахівець вирішує стилістичні питання веб-простору. Функціональні можливості веб-проекту, простий та зрозумілий «фундамент» – те, чим займається бекенд-розробник. Вважається, що людина здатна стати професіоналом в будь-якій сфері, якщо витратить на неї не менше 10 тисяч годин.

  • Щоб бути веб-розробником, потрібно вміти не тільки кодувати, а й мати гарне чуття щодо дизайну.
  • Як правило, при тих же обсягах роботи тут можна заробляти навіть більше.
  • Віддалена робота, спілкування та навчання, багатокористувацькі онлайнові ігри та онлайн-шопінг – все це було б неможливим без веб-сайтів.
  • Тоді ви розумітимете, що від вас хоче розробник і як донести до нього завдання, щоб не довелося переробляти.

Навчання

Такий спеціаліст працює над клієнтською та серверною частинами одночасно та повинен мати просунуті знання в резюме обох сферах. Бекенд-розробник повинен знати ці інструменти на базовому рівні. Це не тільки знадобиться на співбесіді, а й знадобиться для написання своїх пет-проектів. Тут також не потрібно сильно заглиблюватись у вивчення технологій. Розуміння прийде після розробки свого проекту на цьому стеку.

Frontend не можна порівнювати з верстанням, оскільки навички верстальника зазвичай обмежуються HTML і CSS. Обсяг знань спеціаліста з верстання не можна порівняти з тим, що необхідно знати розробнику. До речі, в Wezom Академії backend це ви можете не оплачувати кожен курс окремо, а вибрати пакет курсів.

Навчання самостійно може обмежити вас у доступі до високооплачуваних проєктів і призвести до відсутності перспективи розвитку. Якщо ваша мета – побудувати успішну кар’єру у веб-розробці, рекомендується звернути увагу на онлайн-курси з веб-програмування. За роботу зсередини, серверну частину, відповідає Backend-розробник.

Middle знає кілька мов, володіє глибокими навичками програмування, розбирається в Docker та Kubernetes, розуміє ООП, працює з фреймворками. Це спеціаліст середнього рівня, який вже самостійно планує та вирішує завдання з мінімальною підтримкою колег. Серед завдань, які виконує мідл, — розробка окремої великої частини програмного інтерфейсу та модульне тестування. Зазвичай бекендер підключається на етапі проєктування, після того, як клієнт сформулює загальні вимоги.

Leave A Comment

Cart

No products in the cart.

Create your account

[ct-user-form form_type="register"]